top of page

Pereteraapia

Inimestena oleme loodud suhete süsteemi – suhetest sünnime, suhetes saame haiget ja suhetes ka terveneme. Nagu hammasratastega kellal täidab iga hammasratas oma ülesannet ja on oma liikumises seotud teiste hammasratastega, on ka peresuhetes vastastikune mõju ilmne. Perekond on väikene süsteem, kus iga liikme tegemine või tegemata jätmine mõjutab teisi süsteemi liikmeid, muutus ühes pereliikmes toob kaasa muutuse kogu süsteemis aga ka vastupidi muutus süsteemis mõjutab üksikisikut.  Mittesuhestumine perekonnas ei ole võimalik – puuduv hammasratas jätab augu ning selle augu kompenseerimiseks hakkavad teised lülid moonduma. Isegi kui selline pingutus on pikas perspektiivis liigselt väsitav ning koormav, on süsteemil omane hoida olemasolevat rütmi, sest see on tuttav ja tuttav, see on oma kummalisel viisil turvaline. Selliselt võib juhtuda, et heade kavatsuste nimel tehtavad pingutused siiski soovitud tulemusi ei anna.

Pereteraapias tehakse nähtavaks hammasrataste süsteem ehk viis, kuidas pereliikmed omavahel suhestuvad. Igal perel on olemas ressurss, et raskusi ületada. Vahel on aga ressursid ja lahenduskäigud mingil põhjusel märkamata jäänud ning seetõttu tunduvad kättesaamatud.

Pereteraapias leitakse üles süsteemi ressursid ja tugevused ning toetatakse pereliikmete omavaheliste lähedaste suhete arengut ja suurendatakse võimekust pakkuda üksteisele emotsionaalset toetust. Pöörates fookus pereliikmete omavahelisele suhtlemisele ning suhete kvaliteedi parandamisele, toetatakse süsteemis võimekust ilmnenud raskusi ja/või arengukriise lahendada. Nii õpitakse üheskoos, kuidas kasvada perena viisil, et see oleks toetav ja turvaline kõigile pereliikmetele.

Pereteraapiasse aja broneerimisel arutage peres läbi järgnev:

-    Millise raskusega toimetulekuks /murega soovite teraapiasse tulla?

-    Miks otsustasite teraapiasse just praegu pöörduda?

-    Esimesele kohtumisele on oodatud kõik pereliikmed, kes hoolivad ehk kellele see raskus/mure korda läheb. Kes tulevad esimesele teraapiaseansile?

Hind: kuni 90 min 90 eurot

Broneeri pereteraapia aeg: 

lii.kaudne@gmail.com

+372 525 72 53

Lii kodukas - Eesi Raa 044.jpg

Pereterapeut Lii Kaudne

Mul on rõõm teha tööd, mis mu silmad särama lööb ning mind inimesena inspireerib. Olen pereterapeut ning teadveloleku ja enesejuhtimisoskuste koolitaja. Üle kümne aasta olen töötanud laste ja noortega ning nende peredega, ning viimased viis aastat laiendanud oma tööalaseks sihtgrupiks ka täiskasvanud. Inimeseks olemise ja teistega suhestumise oskused on universaalselt vajalikud läbi elukaare. Minu sees elab mänguline ja loov hing, mis innustab ja inspireerib... Olen loonud praktilisi töövahendeid ja koostanud metoodilisi juhendeid ning õppeprogramme nii lasteaialastele, kooliõpilastele kui ka peredele.

 

Tartu Ülikooli kasvatusteaduste magistriõpe on andnud hea teoreetilise baasi. Lisaks  olen ennast põhjalikult täiendanud teadveloleku, loovteraapiate ning sotsiaalsete ja enesekohaste oskuste erinevate metoodikate valdkonnas, ühtlasi läbinud pereterapeudi väljaõppe.

 

Olen abielus ja minu peres kasvab kaks imelist õpetajat – 10-aastane tütar ja 11-aastane poeg. Tütreks, abikaasaks ja emaks olemine on andnud mulle kogemuse, et suhetes kasvame läbi elukaare.

 

Igapäevaselt olen kantud mõttest – ei ole olemas probleeme, millel puuduvad lahendused, lihtsalt lahendusega ei ole veel tegeletud või ei ole veel sobiva lahenduseni jõutud.

Lii Kaudne.jpg
bottom of page